Oferta

Diet Med

Indywidualna dieta odchudzająca

Współpraca z dietetykiem ma zupełnie inny wymiar niż samodzielne – i zazwyczaj nieskuteczne – próby odchudzania. Jadłospisy układane przez naszych dietetyków są proste i skuteczne, więc idealne dla osób zapracowanych, które cenią sobie swój czas. Składniki, z których powstają posiłki dostępne są w każdym sklepie spożywczym, dzięki czemu z łatwością się w nie zaopatrzysz. Odchudzanie we współpracy z naszymi dietetykami odbywa się harmonijnie, bez żadnych gwałtownych momentów – przewidywana utrata masy ciała to ok. 1 kg przez tydzień prowadzenia diety.

Dieta dla cukrzyków

Cukrzyca często wiąże się z otyłością, dlatego dieta dla cukrzyków powinna nie tylko regulować poziom cukru we krwi, ale również sprawić, że pacjent stosujący dietę będzie regularnie zrzucać zbędne kilogramy. Najlepiej jeśli dieta cukrzyka będzie opracowana indywidualnie w oparciu o wiek pacjenta, płeć, poziom aktywności fizycznej, wzrost oraz aktualnie przyjmowane leki.

Dieta dla osób z chorobą Hashimoto

Choroba Hashimoto jest obecnie w naszym kraju główną przyczyną niedoczynności tarczycy. Schorzenie polega na niszczeniu tego gruczołu poprzez powracające stany zapalne. Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, bardzo często powiązaną z nietolerancjami pokarmowymi jak np. nieceliakalna nietoleracja glutenu lub nietolerancja kazeiny lub laktozy. W chorobie Hashimoto często występują również niedobory bardzo istotnych dla zdrowia składników pokarmowych , takich jak : witamina D3 i selen. Zadaniem dietetyka klinicznego w przypadku choroby Hashimoto jest określenie nietolerancji poszczególnych składników pokarmowych, a także zalecenie odpowiednich badań laboratoryjnych . Na tej podstawie określany jest plan żywieniowy z listą produktów dozwolonych i zakazanych dla pacjenta cierpiącego na to schorzenie układu odpornościowego.Właściwe odżywianie wycisza stany zapalne w organizmie i w konsekwencji powoduje zahamowanie lub wycofanie się choroby.

DIET-MED dietetyka praktyczna
Warszawska 112
61-047 Poznań

wtorek
9.00-13.00
15.30-19.00
środa
15.30-19.00
Z wyłączeniem dni wolnych od pracy ( świąt).